Schody drewniane Warszawa - Schody drewniane na beton

Jeśli dysponujemy lokalem wielopoziomowym to mamy do wyboru dwa rodzaje schodów. Pierwszy z nich są to schody zaprojektowane i wykonane w większości z drewna. Tak wykonane schody nie ograniczają nas pod względem wyglądu lub samej konstrukcji i to głównie od nas zależy jaki styl wybierzemy. Drugi rodzaj schodów to schody kładzione na beton. Mówiąc inaczej - schody betonowe zostają obudowane wybranym przez nas drewnem. takie schody są przeważnie proste i zajmują więcej miejsca, jednak w większości przypadków to właśnie takie schody występują najczęściej w mieszkaniach wielopoziomowych lub domkach jednorodzinnych

 

Układanie schodów drewnianych - czy warto?

Zdecydowanie. Wiele osób uznaje drewno za główny budulec lub przynajmniej ważną część schodów. Schody drewniane mają swój urok, wprowadzają 'ciepło' do budynku i pasują do większości pomieszczeń i aranżacji. Powinny być jednak wykonane z wysokogatunkowego drewna i położone przez profesjonalna firmę. Należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji schodów drewnianych.

 

Jakie są rodzaje schodów drewnianych?

Schody drewniane można podzielić na kilka grup. Obierając za kryterium kształt można wyróżnić schody jednobiegunowe proste, dwubiegunowe zwykłe, zabiegowe, wachlarzowe a także schody spiralne. Pod względem konstrukcji najważniejsze główne rodzaje schodów to schody policzkowe, schody drewniane osiodłane, policzkowo-osiodłane a także dywanowe. Wybór odpowiedniego rodzaju schodów uwarunkowany jest głównie możliwościami konstrukcyjnymi. Nasi doradcy chętnie doradzą jaki rodzaj schodów można wykonać w Państwa budynku.

 

Który gatunek drewna wybrać?

Drewno sosnowe oferuje akceptowalną wytrzymałość przy jednocześnie atrakcyjnej cenie, dlatego jest dość popularne. Najlepszym wyborem będą schody dębowe, które pomimo, że są najdroższym, rodzimym, wyborem to oferują także najwyższą odporność na użytkowanie.